muie ba
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

muie ba

noobi is aia de l-au facut
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Recrutam Helperi!!!

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Recrutam Helperi!!! Empty
MesajSubiect: Recrutam Helperi!!!   Recrutam Helperi!!! Icon_minitimeJoi Aug 23, 2012 10:50 am

atentie cautam helperi si trb sa ajutati orce player

veti da teste in fiecare luni de la ora 20:00 cu Dany3lx10

trebuie sa stiti regulamentul pt helperi/admini si inca ceva:

Pentru a fii siguri ca va faceti treaba(helperii) si sa nu mai trageti chiulu , faceti o poza si gata am ajutat 50 min va implementez aceasta metoda OBLIGATORIU , daca nu va convine sunteti liberi sa spuneti si o sa aveti helperul setat pe 0 .
Cand va duceti la un player nou si acesta va cere ajutorul il duceti la urmatoarele locatii , OBLIGATORIU :

Citat :
1. Banca
-folositi banca , nu bancomatul de la 24/7;
-ii explicati cum sa scoata bani , cum sa depoziteze si cum face level ;
-ii aratati ce sa faca cu upgrade point si pe ce sa puna ;
-ii explicati cum face level , respect points .

2. Primaria
-ii aratati sa cumpere passport (aveti grije cand scoate bani pt buylevel sa scoata 60-70k sa aiba bani si pentru passport si pentru licenta) ;
-ii aratati de unde cumpara licentele si eventul ii sfatuiti sa nu le cumpere pentru ca nu au nevoie de ele , pentru moment.

3. Job-ul
-il ajutati sa-si ia un job , inainte de a-si luat jobul sfatuiti-l sa-si alea lawyer ,towtruck,maturator,trucker si care mai sunt pentru inceput sa faca bani ;
-indiferent de job-ul pe care-l alege , sunteti OBLIGATI sa-i explicati cum functioneaza acest joc si sa-l duceti la locatia jobului .

4. Locatiile Principale : BurgerShop , Paint Spray , Benzinarie , 24/7
- duceti playerii la fiecare punct si explicati-le la ce folosesc : hp , repararatii , benzina , diferite obiecte.


6. Mission
-le aratati de unde sa ia misiunea +cum sa o faca


6. Rent
-ducetii la voi acasa sa ia rent pentru a putea folosi masina de la casa .
- setati rent 1 $ , nu fiti chitre , nu va imbogatiti din cativa dolarei de la incepatori;

7. Incheierea
-o replica frumoasa de genul Cam atat despre server in mare parte , de acum descoperi singur . Totusi , daca mai ai intrebari poti folosi /needhelp mesaj si vei fi ajutat.
Am dat un exemplu , puteti formula cum vreti.

La fiecare punct in parte faceti poza ca sa fim siguri ca va faceti treaba ,nu o poza la primarie si l-am ajutat 10 ani , si dupa postati in Helperi Muncitori
O sa va ia mai putin timp decat credeti daca va luati dupa scris , oricum , in functie de asta cresteti si scadeti in helper level.

Acum cateva lucruri de baza pe care le-ati cam uitat :
-faceti poza de fiecare data cand folositi o comanda gen respawn/kick/slap , daca va face unu reclamatie ca ati abuzat de comenzi pe el si nu aveti dovada suportati consecintele (daca unu e blocat si cere ajutor pe needhelp nu mai e nevoie de poze)
-nu mai vreau nici un fel de cearta sau injuraturi pe hc(in special dew) , prima data va avertizam apoi incepem cu pedepse.
-daca un player va intreaba un id (culoare/model/skin) ii spuneti cu frumosu ca asta poate sa caute singur pe net , nu sunteti obligati sa memorati 1500 de id-uri , DAR faceti-o intr-un mod cat de cat frumos , nu ciobaneste.
-daca da unu needhelp aiurea prima data il avertizati , daca continua mute 30 min(faceti poza)
-daca un player va intreaba pe needhelp o intrebare pe care nu o stiti sau sunteti in dubii ii spuneti frumos sa caute in regulament , nici voi nu sunteti siguri.
-in caz ca ajutati pe altcineva si primiti un /nh cu o intrebare si sunteti singuri on puteti raspunde ca nu va cade mana , dar daca necesita goto lasati pe altii . Daca da a 2-a oara needhelp ii spuneti sa astepte ca momentan ajutati pe altcineva iar daca e batut in cap si nu intelege si da si al 3-lea nh mute 30 min(faceti poza).
-daca unu are nevoie de ajutor si zice pe needhelp cum pescuiesc dati hod si-l duceti la docuri , nu hsay in cea mai mare lene , totusi explicatii ca primeste wanted daca nu are licenta de pescuit .
- daca cineva nu stie unde e gsls/banca/mission etc dati hod si-l duceti , nu hsay dolaru de pe harta/pistolu si care mai sunt .

Cam atat in mare parte , daca mai e ceva ce nu mi-am adus aminte pe moment postez aici .

A 2-A modalitate de a castiga helper pe SaMp.GalaxyFounder.Ro este simpla!Aduci playeri noi pe server si sa fiii activ!
Daca ati adus multi playeri si sunteti activi+cunostinte bune pe server aveti sansa de a castiga donate rank(in funcite de cum o sa decida Dany3lx10 sau chiar ADMIN!


Ultima editare efectuata de catre Dany3lx10 in Mar Aug 28, 2012 12:21 am, editata de 3 ori (Motiv : UPDATE!!)
Sus In jos
 
Recrutam Helperi!!!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
muie ba :: Muie :: Muie :: Informatii-
Mergi direct la: